You are currently viewing طراحی آرم (لوگو)  | آرم تجاری

طراحی آرم (لوگو) | آرم تجاری

طراحی آرم حرفه ای و زیبا نقش بسزایی در معرفی رشته فعالیت شرکت یا سازمان شما می باشد .طراحی آرم با مفـهوم و مرتبط به فعالیت شما بسیار حائـز اهمــیت می باشد. و بعنوان نماد تجـــاری محصولات شما شناخته می شود . طراحی آرم شرکت معمولا نوع فعالیت را آشکارا یا پنهــان در عین سادگی و زیبای در آرم و لوگوی  تجاری جای می دهد. آرم شــــرکتی در واقع هویت مجموعه شما شناخته می شود. ما با استفاده از بروز تریـن نرم افـزارها به صورت وکتــور و بیت مپــــی آماده ارائــه خدمات طراحی می باشد.

انواع لوگو

آرم / لوگو تصویری

همانطور که از نام آن پیداست این لوگو ها بصورت نماد سمبلیک / آیکونیک طراحــی می شونـــد. و بیننده تصویری را از نماد آن کسـب و کــــار مشاهده می کنـد. لوگوهای تصویری معمولا برای شرکـت ها، سازمان ها و ارگانها استفاده می شوند . این تصاویر نماینده انتقال واضح یا انتـزاعی از کسب و کار ها می باشنـــد. در واقع نماد ها یا به موضوع فعالیت اشاره میکنند و یا مفاهـیم خاصی را به همــراه دارند. که در ادامه بیشتر توضیح داده خواهـد شد. مزیت لوگوهای تصویری این اســـت که به راحتی چشم بیننده با هر ملیت و زبانی متوجه آن می شود. و اگر لــــوگو اصولــی و حرفــــه ای طراحی شده بـاشد به راحتی در ذهن بیننده بخاطر سپـــرده می شود. لازم به ذکــر است در این نوع لوگو و در صورت لزوم نام برند بصورت “فونت آماده” در کنار تصویر درج می شود.

لوگوهای تصویری

انواع لوگو های نوشتاری( فونت سفارشی، لوگوتایپ، وُرد مارک )

وگوهای نوشتاری به این گونه است که نام برند / سایت / محصول یا… به صورت سفارشی طراحی می شود . منظور از سفارشی این است که از فونت آماده استـفاده نمی شود و تک تک حروف آن به شکلی زیبا و منحصربفرد طراحی می شود و یا با تغییر یک یا چند حرف بصورت خلاقانه مفهومی را می رساند .فونت های ســفارشی “خطی” بیانگر حس رسمیت و پالودگی می باشند . لوگوتایپ های ضخیم بیانگر قدرت ، و فونت های مورب انتقال دهنده حس حرکت یا جنبش می باشند این نــوع لوگو باید متناسب با آن فعالیت طراحی شود مثلا طراحی نوشتار به سبک فانتزی می تواند برای یک فست فود بسیار مناسب و تاثیر گذار باشد اما برای یک بانـک یا موسسه بی تاثیر باشد و لوس جلوه دهد . به این ترتیب برای طراحی حرفه ای فونت سفارشی یا لوگوتایپ حتما باید نوع فعالیت مورد بررسی قرار گیرد.

کارگزاری کسب و کار هومه

لوگو های حرفنماد ( مونوگرام ، لترمارک )

لوگوهای حرفنماد تصاویری هستند که با استفاده از حروف اول نام شرکت / برند یا… طراحی می شوند . گاهی مواقع حروف یک نام ، زیاد و طولانی است و خواندنش  دشوار معمولا در این صورت از این سبک لوگو برای طراحی استفاده می شود . حرفنماد ها در عین سادگی قابلیت فراوانی در امور مختلف گرافیکی و تبلیغاتی را دارنـد و به راحتی حروف اول نام برند را در ذهن مخاطب ثبت میکنند .

لوگوهای حرفنماد

لوگو های ترکیبی

همانطور که از نام آن پیداست لوگوهایی که ترکیب تصویر و نوشتار ( لوگوتایپ ) را به همراه دارند لوگوهای ترکیبی نامیده می شوند .در لوگو ترکیبی تصویری به عنوان نماد برند و نوشتار منحصربفرد و اختصاصی برای نام برند طراحی می شود حتی بسیاری از برند ها در کنار لوگو تصویر و لوگوتایپ، حرفنماد هـــم طراحی میکننــد و متناسب با نوع امور تبلیغاتی و گرافیکی از یکی آن ها استفاده می کنند. در لوگو ترکیبی باید سعی شود طراحی لوگو به گونه ای باشد که هارمونی نوشتار و تصـویر بــا یکدیگر هماهنگ باشد . به عنوان مثال تصویری که در قالب دایره یا خطوط منحنی طراحی شده اگر لبه های حروف نوشتار آن هم گرد و منحنی باشد لوگو زیباتر جلوه خواهد داد.

لوگوهای ترکیبی
کارگزاری هومه
کارگزاری هومه

این پست دارای یک دیدگاه است

دیدگاهتان را بنویسید

12 + نوزده =