You are currently viewing استراتژی‌های هدف‌مند افزایش مشتری

استراتژی‌های هدف‌مند افزایش مشتری

استراتژی‌های هدف‌مند افزایش مشتری، شامل سه بخش مهم است. اولین بخش به شناخت کامل محصول مربوط است و دومین بخش به شناخت جامعه مخاطبان و کاربران محصول مربوط می‌شود. سومین بخش تمام راه‌کارهای ارتباطی برای عرضه محصول به مشتری را شامل می‌شود. استفاده از دنیای اینترنت و شبکه‌های مجازی یکی از بهترین استراتژی‌ها جهت ارائه و فروش محصول است.

افزایش مشتری و فروش کسب‌وکارها و استارتاپ‌ها هدفی سخت است و نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و تلاش بسیار دارد. در دنیای امروز رقابت حرف اول را می‌زند و سرعت سرسام‌آور پیشرفت جهانی; اجازه هر نوع اهمال‌کاری و اتلاف وقت را به‌سختی مجازات می‌کند. این سرعت و رقابت در عرصه کسب‌وکارها و برندها به‌خوبی قابل مشاهده است. بنابراین در این عرصه تنها داشتن ایده خوب و عالی ملاک نیست; بلکه داشتن دقت، سرعت و پشتکار فراوان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر صاحب برند و کسب‌وکاری هستید و می‌خواهید با استراتژی‌های هدف‌مند جذب مشتری و افزایش فروش آشنا شوید، ادامه این مقاله را حتما بخوانید.

محصول خود را بشناسید

این تیتر شاید کمی مسخره به‌نظر برسد، اما شناخت محصولی که تولید می‌کنید از اهمیت بالایی برخوردار است. یک تولیدکننده، مدیر یا کارآفرین برای افزایش مشتری می‌بایست، بیش از هرکسی نسبت به محصول خود شناخت داشته باشد. این شناخت شامل موارد متعددی می‌شود از جمله شناخت متریال محصول، شناخت کاربرد محصول برای مشتری و مهم‌تر از همه تاثیر مثبت فیزیکی و روانی که بر زندگی و فعالیت مشتری خواهد گذاشت. شما باید بدانید که محصول شما وقتی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد، چه دردی از او را دوا می‌کند. کدام مشکل را از سر راه او برداشته و کدام بخش از زندگی او را راحت‌تر می‌کند. باید آگاه باشید که مشتری چه بهره‌ای از محصول و برند شما خواهد برد. این موارد محقق نمی‌شود مگر این‌که شما محصول خود را به‌طور کامل بشناسید. این مسئله در کنار آگاهی‌های بعدی منجر به جذب مشتری و افزایش فروش خواهد شد.

مشتری خود را بشناسید

منظور از شناخت مشتری، یافتن آن افرادی است که با استفاده از محصول شما، تاثیر مثبتی در زندگی خود احساس خواهند کرد. شناخت مشتری به‌شیوه‌های گوناگونی قابل شناخت و بررسی است. گاهی اوقات محصول شما به قشر خاصی محسوب می‌شود. گاهی اوقات افرادی با مشاغل خاص، مشتریان محصول شما هستند. گاهی اوقات فعالیت‌های به‌خصوصی به استفاده از محصول شما نیازمندند. گاهی اوقات نوعی علاقه میان محصول شما و مشتری شکل می‌گیرد. بررسی جامعه‌های آماری مختلف و تحلیل آن‌ها در زمینه نوع رابطه مشتری و محصول، منجر به شناخت دقیق مشتریان می‌گردد. واضح است که شناخت مشتری، فرصتی مناسب برای افزایش فروش و جذب مشتری فراهم خواهد آورد.

افزایش مشتری

یافتن بهترین راه‌های عرضه محصول، متضمن افزایش مشتری است

حالا که به شناخت جامعی از محصول و مشتری دست‌یافته‌اید؛ وقت آن است که بهترین راه‌کارهای عرضه محصول را بررسی کرده و انتخاب کنید. یک کشاور زحمت‌کش هنگامی که محصولات خود را پرورش داده و آن‌ها را به کنار جاده می‌آورد تا بفروشد، درحال عرضه محصولات خود است. هم‌چنین وقتی یک کارخانه بزرگ با یک شبکه بازاریابی گسترده و ایجاد واسطه‌ها به جذب مشتری در سرتاسر دنیا می‌پردازد نیز درحال عرضه محصولات خود است. راه‌کارهای عرضه محصولات به تعداد محصولات متنوع و مختلف است. شما می‌بایست امکانات و محدودیت‌های خود را مورد بررسی قرار داده و باتوجه به نوع محصول و جامعه هدفی که درنظر گرفته‌اید، به عرضه محصولات بپردازید و افزایش مشتری داشته باشید.

مشاوره کسب کار هومه

برخی از راه‌کارهای عرضه محصول تقریبا جامع هستند و در تمام کسب‌وکارها و برندها استفاده می‌شوند. با ما در معرفی این راه‌کارهای مناسب و موفق در جذب مشتری همراه باشید.

  • طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت

وب‌سایت‌ها امکانات زیادی را در اختیار مدیران و کارآفرینان قرار می‌دهند. معرفی و فروش مستقیم محصولات، ارتباط مستقیم با مشتری، فرصت استفاده از جامعه آماری بالای کاربران اینترنت و … امکاناتی هستند که هدف افزایش مشتری و فروش را برای کسب‌وکارها قابل دسترسی می‌کنند.

افزایش مشتری

  • حضور فعالانه در شبکه‌های اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی و حضور فعال در این شبکه‌ها به خلق فرصت‌های جدید برای جذب مشتری می‌انجامد. منظور از حضور فعال، تولید محتوای مناسب و ارتباط صمیمانه با مخاطبان است. محتوای مناسب، مخاطبان شبکه‌های اجتماعی را جذب نموده و با برقراری ارتباط، مخاطبان را به مشتریان برند شما تبدیل می‌کند. این فرآیند در درازمدت به افزایش فروش بالا منجر خواهد شد.

  • حمایت از رویدادهای مردمی و شبکه‌ای

رویدادهایی که توسط مردم ارزشمند شمرده می‌شوند، فرصتی مناسب برای یافتن مشتریان جدید، افزایش فروش است. مدیران و کارآفرینان موفق، روابط عمومی قوی و حرفه‌ای دارند. آن‌ها با بررسی رویدادهای مختلف، مناسب‌ترین رویدادها را انتخاب نموده و با حمایت از آن علاوه‌بر تبلیغات، یک بازاریابی شبکه‌ای قوی انجام می‌دهند. رشد بالای جذب مشتری و افزایش فروش کسب‌وکار پس از چنین حمایت‌هایی حیرت‌آور خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

پنج − 1 =