You are currently viewing برچسب هولوگرام، ضامن کیفیت و فروش محصولات در صنایع
برچسب هولوگرام، ضامن کیفیت و فروش محصولات در صنایع

برچسب هولوگرام، ضامن کیفیت و فروش محصولات در صنایع

قابل توجه تولیدکنندگان و مشتریان محصولات بهداشتی و صنعتی:

برچسب هولوگرام، ضامن کیفیت و فروش محصولات در صنایع

آیا شده است به شهرهای مرزی، بنادر آزاد کشور، مناطق آزاد سفر کنید و برای خرید انواع محصولات غذایی، بهداشتی، الکترونیکی و خانگی دلهره داشته باشید؟

آیا تاکنون دقت کرده اید اغلب محصولات غذایی خارجی موجود در بازار تاریخ مصرف کمتر از ۲ سال دارند؟

آیا تاکنون بدلیل شباهت لیبل ( برچسب کالا ) برخی محصولات غذایی یا محصولات بهداشتی با برندهای معروف، خرید اشتباهی انجام داده باشید؟

آیا برایتان مهم است که محصولات مورد علاقه تان را فقط از یک فروشگاه یا فرد مطمئن خریداری کنید؟

همه ما با سوال هایی از این دست در زندگی روزمره با آن دست به گریبان هستیم. سوالات و چالش هایی که ارتباط مستقیم با سلامتی ما دارد. برچسب هولوگرام ( لیبل امنیتی ) یکی از روش های اثبات شده برای محافظت از محصول و جلوگیری از جعل و تقلب محصولات بهداشتی و صنعتی است. زیرا بدلیل پیچیدگی های سخت افزاری و نرم افزاری تولید این محصول، کپی کردن هولوگرام ها کار بی نهایت دشواری است.

برچسب هولوگرام ( لیبل های امنیتی ) کدام نوع از برچسب ها هستند؟

هولوگرام، یکی از انواع لیبل ها و برچسب های امنیتی است، که بصورت برچسب های کاغذی یا لیبل های تلفیقی، بر روی محصولات و بسته بندی ها نصب می شوند. برچسب های هولوگرامی مطمئن ترین، متنوع ترین و مقرون به صرفه ترین راهکار برای حفاظت از برند، احراز هویت و جلوگیری از جعل محصولات است.

لیبل هولوگرامی عموما از یک بخش ترنسپرنت که با اکسید آهن پوشش داده شده است ساخته می‌شود. هنگام برخورد لیزر، فتون‌های نوری با این ماده واکنش شیمیایی انجام می‌دهند و این عمل باعث می‌شود هولوگرام‌ها مانند اثر انگشت اشخاص از یکدیگر متفاوت باشند. به همین جهت از هولوگرام در امور هویتی مانند کارت شناسایی، پاسپورت و یا هر چیزی که نیاز به محافظت در برابر جعل دارد، استفاده می‌شود.

هولوگرام
هولوگرام

اهمیت چاپ هولوگرام در محصولات

چاپ هولوگرام کاملا قابل تنظیم، معتبر و قابل ردگیری است، بنابراین جای تعجب ندارد که توسط بسیاری از برند های مطرح جهان مورد استفاده قرار میگیرد.از تجهیزات کامپیوتری گرفته تا مواد غذایی، اسناد امنیتی، دارو های معتبر و… برچسب های هولوگرافی بهترین راه برای حفاظت و تایید اصالت محصولات شماست. زیرا هولوگرام های امنیتی دارای فاکتور های بسیار دقیق و پیچیده به همراه کدگذاری های یکتا هستند، که به خاطر تحمیل هزینه سنگین به جعل کنندگان، باز تولید ان صرفه اقتصادی نداشته و عملا سفارش و چاپ هولوگرام امکان جعل و کپی برداری از هولوگرام را صفر میکند.

برچسب امنیتی روی مواد غذایی برای افرادی که تمایل بیشتری به انتخاب غذاهای سالم تر با کالری کمتر، اسید چرب اشباع کمتر، سدیم، کلسترول و قندکمتردارند، بسیار مهم است. نظرسنجی موسسه ملی سلامت در سال ۲۰۰۵-۲۰۰۶ نشان می دهد که حدود ۶۲ درصد از پاسخ دهندگان، حقایق واطلاعات تغذیهای موجود بر روی برچسب های هولوگرام را قبل از اقدام به خرید مطالعه می کنند. علاوه بر این، نزدیک ۵۲ درصد لیست موجود درباره مواد تشکیل دهنده را بررسی می کنند و ۴۷ درصد توجهی به اندازه وعده غذایی دارند و ۴۴ درصد ادعای سلامت یا نموادرامیخوانند. امروز نیز در کشور ما توجه به این اطلاعات شاید آمار و ارقام بیشتری را دارا باشد. و محصولات بهداشتی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

علاوه بر چاپ برچسب های امنیتی شناسه محصول، هولوگرام ها نقش بسزایی در ایجاد تمایز بین بسته بندی محصولات مشابه موجود در بازار دارد. حفظ نشان تجاری و برند نیز با استفاده از برچسب سه‌ بعدی بسیار موثر است.

انواع هولوگرام ها در صنایع

هولوگرام ها بطور کلی به سه دسته عمومی، اختصاصی و پیش آماده تقسیم می شود. و در شرکت هایی که حفظ ارزش برند و معرفی کیفیت محصول تولیدی شان در میان رقبا برایشان حائز اهمیت است، می بایست از چاپ لیبل های امنیتی با طرح اختصاصی استفاده کنند.

طرح اختصاص و سفارشی هولوگرام

چاپ هولوگرام های اختصاصی طبق نیاز مشتری طراحی و تولید می شود و به طور خاص متعلق به سفارش دهنده می باشد. در این حالت می توان هولوگرام را برچسب اطمینان نامید چرا که ویژگی های امنیتی همچون گیلوش و میکروتکست (ریزمتن) را در بر گرفته و سناریوی امنیتی مد نظر را پیاده سازی و اجرا می کند.

نمونه ای تصویری از میکرو تکست که در ظاهر جلوه تصویری ان به صورت یک خط پیوسته می باشد ولی در اصل متشکل از محتوای تکراری و یا غیر تکراری از حروف به هم پیوسته در مقیاس بسیار کوچک می باشد.

اهمیت چاپ هولوگرام
اهمیت چاپ هولوگرام

هولوگرام های طرح اختصاصی در سطوح مختلف (تجاری، امنیتی و فوق امنیتی) ارائه می شود که با توجه به کاربرد سفارش دهنده، طراحی و تولید می شود. و حتی قابلیت رهگیری و کنترل اصالت پیدا می کند. این نوع هولوگرام ها همانند سایرهولوگرام ها، می تواند روی فویل های رنگی و زیر لایه های متفاوت تولید و عرضه شوند.

ویژگی‌های منحصر به فرد هولوگرام اختصاصی

 • هولوگرامی که برای شما چاپ شود، به هیچ عنوان و با هیچ روشی قابل جعل نیست
 • هولوگرام از دو بخش مرئی و نامرئی تشکیل می‌شود، شما میتوانید در قسمت مرئی لوگو برند را تبلیغ کنید و همزمان به همراه بخش نامرئی، اهداف امنیتی را پیش ببرید.
 • هولوگرام را می‌توان در تمامی اشکال، ابعاد، رنگ‌ها و طرح‌ها چاپ و تولید کرد.
 • یک هولوگرام مختص یک واحد کالا است. در نتیجه، هیچ شخصی قادر نخواهد بود با هیچ روشی آن را از محصولی به محصول دیگر انتقال دهد.
 • هولوگرام در برابر دستکاری مقاوم است و خرابکاری نمی‌تواند آن را مطابق امیال خود تغییر دهد.

در آخر!

همان طور که اشاره شد، هولوگرام ها علاوه بر کاربرد امنیتی که دارند، زیبایی بصری فوق العاده ای به محصول شما می دهند. این امر سبب می شود مصرف نماینده نهایی علاوه بر اطمینان بالا نسبت به محصولی که خریداری می نماید، جذب زیبایی برچسب هولوگرام نیز شود و احتمال خرید محصول را افزایش می دهد. (perceived value)

همچنین در مباحث بازاریابی، شخصیت برند و ارزش ویژه برند را نباید دست کم بگیریم. این دو کلمه تخصصی در نهایت منجر به یک مقصود می شوند: فروش و شهرت بیشتر شرکت شما.

استفاده از هولوگرام سال هاست میان عظیمترین شرکت های دنیا و ایران مرسوم است و دلیل آن نیز شخصیتی است که به محصول اصل یک شرکت می دهد.

مزایای سفارش به هومه

 • خدمات پیش از چاپ (فرم بندی و تفکیکرنگ حرفه ای، تهیه انواع پلیت هایچاپ، کلیشه فتو پلیمر، زینک)
 • استفاده از انواع متریال مرغوب و باکیفیت (کاغذ، پرالایز، ترانسپارنت، متالایز، کاغذ امنیتی )
 • چاپ باکیفیت بالا، بصورت اختصاصی
 • چاپ فلکسو رول با امکان ۶ رنگ همزمان
 • قیمت مناسب
 • امکان چاپ رول از تیراژ۲۰۰۰۰
 • سفارش بدون نیاز به مراجعه حضوری

برای اطلاع بیشتر از خدمات گسترده دپارتمان چاپ و طراحی هومه و اطلاع از تعرفه چاپ لیبل پی وی سی و ثبت سفارش با شماره های ۰۹۱۲۹۴۷۹۸۴۱ و ۰۲۱۲۸۴۲۹۲۴۸تماس بگیرید. همچنین با مراجعه به سایت هومه به آدرس https://hoome-co.com/  میتوانید ساده ترین راه ارتباطی مدنظر خود را با ما انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × سه =