You are currently viewing راه‌های استفاده بهتر از تبلیغات ارزان گوگل و جذب مشتری

راه‌های استفاده بهتر از تبلیغات ارزان گوگل و جذب مشتری

تبلیغات ارزان در ظاهر یک استراتژی کم‌ارزش و بدون بازخورد است; اما اگر با برنامه‌ریزی انجام شود و استراتژی مشخص و دقیقی داشته باشد، می‌تواند بسیار اثرگذارتر از تبلیغات گزاف و سنگین در پلتفرم‌های مختلف باشد.

موتور جست‌وجوگر گوگل روزانه میزبان بیش از ۵ میلیارد جست‌وجو در سرتاسر جهان است و تقریبا ۷۵ درصد ورودی‌های وب‌سایت‌ها از طریق موتور جست‌وجوگر گوگل است. چنین عرصه وسیع و جهانی که تعداد بسیاربالایی از کاربران را به خود جذب نموده یکی از بهترین فرصت‌ها برای تبلیغات و ارائه خدمات یا محصول است. استفاده از فرصت‌های تبلیغات ارزان که به‌واسطه این موتور جست‌وجو فراهم شده; یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مشتری و افزایش فروش است. استفاده از تبلیغات ارزان گوگل راه‌های مختلفی دارد. در ادامه به دو شیوه اصلی تبلیغات ارزان در این زمینه اشاره می‌شود.

تبلیغات ارزان

گوگل ادز (Google Ads)

یکی از راه‌های تبلیغات ارزان گوگل، سرویس تبلیغاتی شرکت گوگل یا گوگل ادز است; که کمپین‌های تبلیغاتی متنوعی را برای کاربران و شرکت‌ها ایجاد می‌کند و به‌صورت تعاملی میان سفارش‌دهنده و سفارش‌گیرنده اداره می‌شود. گوگل ادز امکان نمایش تبلیغات در موتورهای جست‌وجوی گوگل، یوتیوب، گوگل‌پلی و سایت‌ها و اپلیکیشن‌های همکار گوگل را فراهم می‌کند.

گوگل ادز در واقع به معنی تبلیغات ارزان کلمه‌ای است. هنگامی که کاربران در موتور جست‌وجوگر گوگل عبارتی را جست‌وجو می‌کنند، ۱۰ نتیجه ابتدایی وب‌سایت‌هایی را تشکیل می‌دهند که فرآیند بهینه‌سازی را رعایت نموده و با سئوی صحیح، توسط الگوریتم‌های گوگل به‌عنوان محتوای سودمند انتخاب شده‌اند. با استفاده از گوگل ادز و سفارش تبلیغات، لینک‌های تبلیغاتی با جست‌وجوی واژه‌های مرتبط به صفحه اول منتقل می‌شوند. این روش با وجود ارزان بودن حالت رقابتی دارد و در جست‌وجوی کلمات پربازدید، سفارش‌دهنده‌ای که مبلغ بیش‌تری بپردازد رتبه بهتری خواهد داشت.

بهینه‌سازی و سئوی سایت، بهترین نوع تبلیغات ارزان گوگل

سئو (SEO) به راه‌کارها و استراتژی‌هایی گفته می‌شود که ترافیک ورودی وب‌سایت‌ها را از طریق موتورهای جست‌وجو به‌صورت کمی و کیفی افزایش می‌‎دهد. بدیهی است که این افزایش ورودی، افزایش بازدید، افزایش مشتری و سپس افزایش فروش را به‌دنبال خواهد داشت.

یکی از بهترین انواع تبلیغات ارزان، بهینه‌سازی و سئوی سایت طبق الگوریتم‌های پربازدیدترین موتور جست‌وجو، یعنی گوگل است. الگوریتم‌های موتور جست‌وجوی گوگل به دو دسته فاکتورهای داخلی و خارجی تقسیم می‌شود.

تبلیغات ارزان

فاکتورهای داخلی

برای رسیدن به رتبه‌های اول جست‌وجو در موتور جست‌وجوی گوگل، رعایت استانداردهای لازم در صفحات وب‌سایت تاثیر به‌سزایی دارد. رعایت این استانداردها با هزینه پایین و صرف وقت صورت گرفته و یکی از شیوه‌های تبلیغات ارزان است. این استانداردها شامل جنبه‌های فنی و محتوایی می‌شود. برای مثال سرعت سایت و استفاده از کدهای باکیفیت یکی از استانداردهای فنی در فاکتور داخلی محسوب می‌شود. استاندارد محتوایی همان‌طور که از نامش پیداست به کیفیت مطالب، ویدئوها و عکس‌هایی که در وب‌سایت بارگذاری می‌شود مربوط است. استفاده از کلمات کلیدی صحیح و مرتبط، تولید محتوای یونیک و پرهیز از کپی مطالب سایت‌های دیگر از مواردی است که رعایت آن; به افزایش رتبه فاکتورهای داخلی منجر شده و در افزایش کلی رتبه وب‌سایت اثرگذار است. واضح است که صرف هزینه برای چنین مواردی، به‌خودی خود منجر به تبلیغات ارزان برای فروش بیشتر محصولات خواهد شد.

فاکتورهای خارجی

استفاده از تکنیک‌ها و راه‌کارهایی که در بخش فاکتورهای خارجی ارائه می‌شود; یکی از مطمئن‌ترین روش‌های تبلیغات ارزان گوگل است که ورودی وب‌سایت و جذب مشتریان را به‌صورت چشم‌گیری افزایش می‌دهد.

یکی از این روش‌ها تبادل لینک از وب‌سایت‌هایی است که به‌نوعی توجه رسانه‌های اجتماعی را جلب نموده و یک تکنیک بازاریابی خارج از وب‌سایت کسب‌وکار شماست. استفاده از این شیوه دشواری‌هایی دارد چرا که فضای اینترنت کاملا شبیه به فضای بازار تجارت است و رقابت اصلی‌ترین عامل آن است. در چنین شرایطی می‌توان با پرداخت هزینه به تبادل لینک با وب‌سایت‌ها هدف پرداخت و از تبلیغات ارزان این حوزه استفاده نمود. هرچه وب‌سایت‌‌های هدف از کیفیت و بازدید بیش‌تری برخوردار باشند; ورودی وب‌سایت شما نیز افزایش خواهد یافت و رتبه شما در الگوریتم‌های مورد نظر گوگل بالاتر خواهد رفت. حرکت برنامه‌ریزی شده در این بخش اهداف تبلیغات ارزان گوگل را با هزینه کم‌تر و نتایج بهتری نسبت به گوگل ادز فراهم می‌آورد.

مشاوره کسب کار هومه

تداوم بهینه‌سازی، شرط اصلی موفقیت در زمینه تبلیغات ارزان است

بهینه‌سازی و سئو، یک مسئله کوتاه‌مدت نیست. داشتن برنامه‌ریزی بلندمدت در زمینه افزایش رتبه وب‌سایت یک بخش همیشگی و رقابتی است که تنها با تداوم برنامه‌ریزی و تلاش محقق می‌شود. همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد; استفاده از تبلیغات ارزان و بهره‌وری حداکثری از آن، تنها به‌واسطه برنامه‌ریزی و استراتژی مشخص امکان‌پذیر است و صدالبته نتایج آن، قابل توجه و چشم‌گیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

2 × پنج =