You are currently viewing خدمات توسعه کسب و کار

خدمات توسعه کسب و کار

آیا نگهداری روابط ثمربخش با مشتریان کنونی از دغدغه مدیریت شماست؟
آیا برنامه ریزی و پیش بینی ابتکار عمل های جدید بازاریابی از دغدغه های مدیریت شماست؟
آیا ایجاد اهداف فروش برای تیم و حصول اطمینان از رسیدن به آنها از دغدغه های مدیریت شماست؟
آیا توانمندسازی پرسنل و جذب پرسنل توانمند در رسیدن به اهداف از دغدغه های مدیریت شماست؟
اگر سوالات بالا و سوالاتی از این قبیل دغدغه ذهنی مدیریت کسب و کار شماست، میتوانید با بهره گیری از کارشناسان خبره و مشاورین برتر هومه در حوزه آینده پژوهی کسب و کار، بازاریابی و فروش و توسعه و افزایش بهره وری و بهینه سازی همراهان مناسبی را در کنار خود داشته باشید.
توسعه کسب و کار و اهمیت آن
توسعه کسب و کار به مجموعه یی از برنامه ریزی ها، استراتژی ها، فرآیندها و اقداماتی گفته می شود که هدف آنها خلق ارزشی بلند مدت از طریق مشتریان، بازارها و روابط می‌باشد. به بیان ساده‌تر می‌توان گفت توسعه کسب و کار یعنی استفاده از هر ایده و اقدامی در جهت بهبود که شامل افزایش سود، افزایش دامنه کسب و کار، همکاری با سایر کسب و کارها و تصمیم‌گیری‌های استراتژیک می‌باشد.

توسعه کسب و کار در عمل مفهوم کلیه فعالیت های راهبردی و عملیاتی از مرحله شکل گیری یک ایده (Business Idea ) تا شکل گیری کسب و کاری جدید یا گسترش کسب و کاری موجود و حرکت آن در مسیر موفقیت، درآمد زایی و ارزش آفرینی را در بر می گیرد.

برنامه ریزی راهبردی و عملیاتی مهمترین وظیفه در فرآیند توسعه کسب و کار شمرده شده و مدیر یا کارآفرینی که بدرستی نتواند برای کسب و کار خود برنامه ریزی کند،‌ شکست خواهد خورد. چه بسا مدیران و کارآفرینانی که با تدبیر و اندیشه  خود به بهترین نحو ممکن به اداره محیط درونی و بیرونی کسب و کار خود پرداخته‌اند، ولی بدلیل نداشتن برنامه های مدون و هوشمندانه نتوانسته‌اند رشد و بقای کسب و کارشان را تضمین کنند.

برنامه ریزی در ابعاد زمانی مختلف (کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت) که در نهایت منجر به داشتن طرح و برنامه (Plan) معینی می‌گردد، از اهم وظایف هر مدیر و کارآفرینی است. مدیریت موفق و مؤثر فرآیند راه اندازی و توسعه کسب و کار وابستگی غیر قابل انکاری به میزان مهارت و توانایی فرد در تدوین و نگارش طرح کسب و کار (Business Plan) و درک راهبردی صحیح از مدل های کسب و کار، نیازهای مشتری، محیط کسب و کار و بازارهای هدف دارد.

لزوم تدوین طرح های توسعه کسب و کار

 • طرح کسب و کار موجب می شود که شما بعضی از پیش فرض هایی که قبلاً در ذهن خود داشتید مورد بررسی و بازبینی هدفمند و نقادانه قرار دهید و بتوانید پاسخی مناسب برای سؤالهایتان پیدا کنید.
 • به شما امکان می دهد نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.
 • جمع آوری اطلاعات قبل از اینکه به آنها نیازمند شوید، باعث اتخاذ تصمیمات آگاهانه می شود.
 • برنامه شما، دیدگاهی سازمان یافته در مواجهه با مسائل فراهم خواهد کرد.
 • طرح کسب و کار به عنوان راهنمایی در طول مسیر به شما امکان می دهد پیشرفت تان را در مقایسه با انتظارات برنامه ریزی شده اندازه بگیرید.
 • طرح کسب و کار مدرکی است که نهایتاً ایده کسب و کار مخاطره آمیز شما را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری بالقوه به شرکا و تأمین کنندگان و کارکنان شما می فروشد.
 • این طرح در زمینه تعریف اهداف، رقابت، مدیریت و کارکنان به شما کمک می کند. از این رو فرآیند تهیه طرح شغلی نوعی بررسی واقع بینانه ارزشمند از کسب و کار به حساب می آید که به شما به عنوان یک کارآفرین در برقراری ارتباط کمک می نماید.
 • انسجام تصمیمات
 • نظم و انضباط جهت ایجاد کسب و کار موفق
 • دستیابی به راهبردها ی عملیاتی قبل از اجرایی شدن طرح
 • ابزار ارتباطی کارآفرین 

اقدامات کارگزاری کسب و کار هومه در قبال توسعه کسب و کار شما چیست؟

 • مشاوره و اجرای استراتژی و توسعه کسب و کار
 • مشاوره و اجرای مدیریت و ساختار سازمانی
 • مشاوره و اجرای جذب نیرو و تیم سازی
 • مشاوره منابع انسانی و آسیب شناسی
 • مشاوره و اجرای نرم افزارهای اداری – مالی و حسابداری

کارآفرینان و صاحبان کسب و کار باید متناسب با زمینه شغلی، نوع محصول، نوع خدمات و مواردی از این قبیل، به منظور توسعه، پیشرفت و ایجاد بازار رقابتی در کسب و کار خود از استراتژی های گوناگون استفاده کنند.

کمک گرفتن از نیروهای تحصیل ‌کرده در زمینه به کارگیری استراتژی‌ و راهکارهای عملی، کمک شایانی به کارآفرینان و صاحبان کسب و کار خواهد کرد. چنانچه تمایل به استفاده از خدمات تحقیقات بازار کارگزاری کسب و کار هومه را دارید، کافیست به صفحه سفارش پروژه مراجعه نمایید و یا از طریق شماره تماس های ۰۲۱۲۸۴۲۹۲۴۸ و ۰۹۱۲۹۴۷۹۸۴۱  و یا راه های ارتباطی موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نه + یازده =