You are currently viewing اصول طراحی و چاپ لیبل حرفه‌ای برای ایجاد برندینگ حرفه‌ای محصولات

اصول طراحی و چاپ لیبل حرفه‌ای برای ایجاد برندینگ حرفه‌ای محصولات

طراحی و چاپ لیبل یکی از اصول مهم در صنایع تولیدی و کسب‌وکارهاست. بسیاری از برندهای محبوب و پرفروش، به مسئله چاپ لیبل به‌صورت جدی نگاه می‌کنند. آن‌ها برای طراحی لیبل محصولات خود وقت و زمان بسیاری را صرف می‌کنند و کیفیت آن را به‌عنوان عامل اصلی در نظر می‌گیرند; چرا که یک لیبل زیبا و کاربردی، فروش محصول را تضمین کرده و موجب ارتقای کیفی برند در ذهن مشتری می‌شود.

این روزها چاپ لیبل در صنایع تولیدی امری بدیهی است. تمام شرکت‌ها، کارخانه‌ها، استارتاپ‌ها و حتی کسب‌وکارهای خانگی برای معرفی محصولات; کسب‌وکار خود و ایجاد راه‌های ارتباطی از چاپ برچسب و لیبل استفاده می‌کنند. یکی از مواردی که معمولا در این زمینه نادیده گرفته می‌شود، مسئله طراحی لیبل است. عموما این مسئولیت به افراد ناگاه و غیرمتخصص سپرده می‌شود; درحالی‌که یکی از مهم‌ترین اصول برندینگ حرفه‌ای، افزایش فروش و جذب مشتری به طراحی مناسب لیبل بازمی‌گردد.

مشاوره کسب کار هومه

یک لیبل خوب در وهله اول چشم مشتری را گرفته و او را به خود جذب می‌کند. در وهله دوم، می‌تواند مشتری را با اطلاعات سودمندی درباره محصول و برند آشنا کند. اگر این دو مورد به‌خوبی در طراحی لیبل رعایت گردد; فروش محصول قطعی خواهد بود. برندهای محبوب همیشه به‌واسطه طراحی منحصربه‌فرد لیبل از دیگر برندها قابل تشخیص هستند و مشتریان را به خود جذب می‌کنند. گاهی اوقات یک طراحی حرفه‌ای می‌تواند لیبل را به عامل اصلی فروش محصولات و برندینگ حرفه‌ای تبدیل کند. مدیران و کارآفرینان هوشمند و آینده‌نگر، چاپ لیبل را دست‌کم نمی‌گیرند و برای طراحی آن وقت و هزینه صرف می‌کنند; زیرا می‌دانند که طراحی و چاپ لیبل در گسترش کسب‌وکار و افزایش فروش چه تاثیر به‌سزایی دارد.

برای رسیدن به یک طرح مناسب و کاربردی موارد زیادی وجود دارد که با رعایت آن‌ها این هدف مهم محقق می‌گردد.

آگاهی از نیازها، شرط اول برای چاپ لیبل است

شما باید بدانید که چاپ لیبل برای چه منظوری و برای کدام هدف است. در این زمینه باید انواع لیبل‌ها از جمله لیبل آدرس، درخواست، معرفی محصول، معرفی برند، بسته‌بندی و … را بررسی نموده و گزینه‌های مناسب فعالیت و محصول خود را برگزینید.

هرکدام از این لیبل‌ها کارکرد مخصوص خود را دارند که باتوجه به نوع کسب‌وکار، نوع محصول، حجم و اندازه محصول، نوع بسته‌بندی محصول، نوع انتقال محصول به بازار و … انتخاب شده و فرآیند طراحی و چاپ آن آغاز می‌گردد.

چاپ لیبل

از بهترین‌ها بهره ببرید

پس از این‌که نوع لیبل خود را انتخاب کردید; وقت آن است که یک طراح حرفه‌ای پیدا کنید تا بتواند نیازهای شما را برآورده کرده و لیبلی زیبا، شیک و کاربردی را طراحی کند. طراحی و چاپ لیبل می‌بایست با برند شما ارتباط ذهنی داشته باشد. می‌بایست نوع فونت استفاده شده در آن علاوه‌بر شکیل بودن; نسبت مناسبی با اندازه کلی لیبل داشته باشد و مهم‌تر از همه برای مشتری خوانا و روان باشد.

پس از طراحی، مرحله چاپ لیبل است. چاپ لیبل نیز به‌اندازه طراحی از اهمیت بالایی برخوردار است. درصورتی که از کاغذهای مرغوب و چاپ برچسب مناسبی استفاده نکنید; در فرآیند انتقال محصول به بازار، لیبل‌ها آسیب خواهد دید و مشتری با دیدن لیبل‌های وارفته، خراب، بی‌کیفیت و از شکل افتاده، رغبتی برای خرید محصولات شما پیدا نمی‌کند; حتی اگر بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات را تولید کنید. در واقع چاپ لیبل باکیفیت و حرفه‌ای معرف اصلی محصول شماست، زیرا در معرض دید مشتری قرار دارد و مهم‌ترین عامل برای قضاوت محصول است.

چاپ لیبل

خلاقیت در طراحی و چاپ لیبل، سکوی پرتاب برندهاست

معمولا همیشه از موارد ثابتی در طراحی، بسته‌بندی و چاپ لیبل و جعبه‌های محصولات استفاده می‌شود. البته در این زمینه نیز خلاقیت‌های زیبا و فراوانی به‌چشم می‌خورد که زمینه فروش بالای محصول را فراهم می‌آورد. اما گاهی اوقات، نوع محصول و نوع مصرف آن می‌تواند زمینه‌ای برای یک طراحی منحصربه‌فرد و بی‌نظیر باشد. این طراحی در زمینه نوع بسته‌بندی، نوع چاپ برچسب و لیبل اثرگذار بوده و هویت خاص برند شما را ایجاد می‌کند. بهره‌گیری از چنین خلاقیتی در زمینه طراحی لیبل; به‌تنهایی برندینگ حرفه‌ای را برای شما به ارمغان آورده و رشد فروش محصولات شما را چندبرابر می‌کند.

تیم چاپ و طراحی گروه مشاوران کسب‌وکار هومه با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه طراحی و چاپ لیبل، چاپ برچسب، هولوگرام‌های امنیتی و … با شما در ایجاد برندینگ حرفه‌ای همراه است.

تیم چاپ و طراحی ما با بررسی دقیق محصولات شما و ایجاد اتاق‌های فکر تخصصی، بهترین طراحی را برای برند شما انجام داده و بهترین لیبل‌ها را با کیفیت بالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار شما قرار خواهد داد.

بزرگ‌ترین ثمره گروه مشاوران کسب‌وکار هومه، تجربه، تخصص و تعداد بالای مشتریان راضی‌ای است که در این سال‌ها از خدمات ما استفاده نموده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

12 − چهار =