You are currently viewing چطور افراد کم سواد میلیاردر می شوند؟
چطور افراد کم سواد میلیاردر می شوند؟

چطور افراد کم سواد میلیاردر می شوند؟

تحصیل در مدارج عالی دانشگاهی و غیردانشگاهی و مطالعه کتاب های مرتبط با زمینه مورد علاقه شما میتواند گزینه مناسبی برای متخصص شدن تان باشد، اما با سواد شدن هرگز شما را یک میلیاردر نخواهد کرد؛ البته، اگر هدف شما کسب ثروت و میلیارد شدن نیست؛ خیلی مهم نیست.

نکته: این نکته را به یاد داشته باشید که همه ما توانیم روشنفکران، اندیشمندان، هنرمندان و بطور کل بزرگانی باشیم برای سرزمین مان و جهانیان ولی میلیاردر نباشیم. مارک زاکربرگ می گوید: هدف من هرگز ایجاد یک شرکت نبود، می خواستم چیزی بسازم که تغییری در جهان کند!

میتوانید در هر زمینه ای که علاقه دارید، متخصص شوید و لذت ببرید. اما اگر تصور میکنید برای میلیاردر شدن در کاری، باید در همان زمینه، متخصص باشید سخت در اشتباه هستید.

یکی از دلایلی که خیلی از جوانان به سمت ثروت آفرینی حرکت نمیکنند، اتفاقا همین تصور اشتباه است که فکر میکنند باید در آن زمینه متخصص باشند تا بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند، در صورتی که اصلا چنین نیست.

نکته: پیگیری، پیگیری، پیگیری، امید و تلاش شبانه روزی، کلید موفقیت برای ثروتمند شدن است. افراد کم سواد چون احساس می کنند تخصصی ندارند، پس مجبور می شوند دو برابر دیگران تلاش کنند. پس این خصوصیت را در خود زنده کنید.

مارک زاکر برگ

برای مثال؛ قبل از شروع بد نیست به چند میلیاردر بزرگ که همه تقریبا آنها را می شناسیم اشاره کنیم :

  • استیو جابز؛ نه متخصص برنامه نویسی، نه متخصص طراحی و نه متخصص فنآوری های نوین بود.
  • بیل گیتس؛ همانند استیو جابز تخصص خاصی در برنامه نویسی، طراحی و فناوری های نوین ندارد.
  • احد عظیم زاده؛ شاید فرش بافی بلد باشد، اما  نه متخصص فرش بافی است، نه متخصص نساجی.
  • بابک بختیاری؛ خالق برند آیس پک، نه متخصص تغذیه است، نه متخصص بستنی سازی !

نکته: برای میلیاردر شدن نیازی نیست تبدیل به هیولا شوید!

و  بیشمار نمونه هایی که هیچ کدام با تخصص و تحصیلات عالی میلیاردر نشده اند؟! جالب است بدانید که از لیست میلیاردهای جهان تنها کمتر از ۲% از آنها متخصص بوده اند؟! پس به نظر شما دلیل میلیاردر شدن این افراد چیست؟ چرا با وجود اینکه متخصصین بیشتر از میلیاردهای اکنون میدانند اما هرگز حتی درآمدشان به یک هزارم درآمد آنها نیز نمیرسد؟ چه چیزی این افراد را میلیاردر میکند؟

چطور میلیاردر شویم؟

متخصص شدن میتونه خیلی مفیده باشه، اما احتمال اینکه تخصص بتواند بر قابلیت تفکر خلاق تان اثر بگذارد، بسیار زیاد است ! تحقیقات انجام شده ثابت کرده؛ تخصص شما میتواند باعث مرگ قوه خلاقیت شما شود!

برای میلیاردر شدن باید چکار کرد

نوآوری ! در معنا یعنی خلق چیزی جدید.  همواره در خود فاکتور نو بودن دارد. به هر میزان درباره چیزی بیشتر بدانید، به همان اندازه کمتر میتوانید در همان زمینه دستاوردهای بزرگی داشته باشید. از طرف دیگر، تخصصی که شما را در راه ثروتمند شدن میخواهد همراهی کند، میتواند خلاقیت و اشتیاق تان را برای بدست آوردن ایده های جدید منهدم کند.

تحقیقاتی که توسط پرفسور کِوین بودرا (Kevin Boudreau) انجام شده، نشان میدهد افراد متخصص نه تنها بدنبال ایده های جدید نمی روند، بلکه به شدت نسبت به ایده های جدید حساس هستند و آنها را به باد انتقاد میگیرند.

اگر برای تغییر و نوآوری در مسیری که برای کسب موفقیت آغاز کرده اید، دچار چالش شده اید؛ میتوانید از این ۴ راهکار، برای گریز از این دام استفاده کنید :

  • ایده های تان را کوچک کنید

ایده هایی که به ذهن تان میرسد را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید و به ساده ترین صورت ممکن درآورید. با این روش بهتر میتوانید ایده های جدید را قبول کنید؛ زیرا کارکرد اجزای مختلف آنرا درک می کنید.

نکته: کوچکترین آرزو و هدف در زندگی، تلاش برای داشتن احساس خوشبختی است.

ایده های تان را کوچک کنید
  • یک همراه شیطان برای خود خلق کنید

یک نفر را داشته باشید، تا هر ایده را که میخواهید بپذیرید نقد کند و شما دفاع کنید و برعکس؛ تا قوه خلاقیت شما فعال شود و بخواهید درباره تمام جنبه های ایده فکر کنید.

نکته: اگر خیال پرداز خوبی نیستید، همسر و دوست خوبی را در کنار خود قرار دهید.

  • لیستی از افراد مختلف برای صحبت داشته باشید

افراد مختلف، با طرزفکرهای مختلفی در زندگی داشته باشید، برای مثال، وکیل، پزشک، کودک، دانشجو و … و ایده ای که به ذهن تان می رسد را با تمام آنها در میان بگذارید و قضیه را از انواع مختلف طرز فکرها بشنوید.

  • تازه کاران راه موفقیت خود را پیدا کنید

اگر میخواهید خلاقانه فکر کنید، میتوانید از تازه کاران حوزه تان پرس و جو کنید؛ این افراد هنوز متخصص نشده اند و قوه خلاقیت شان فوق العاده فعال است. بعضی اوقات افکار غیرمتخصصانه آنها میتواند کلید حل مسئله شما باشد.

نکته: تازه کاران راه های خطا را قبل از شما طی کرده اند، بپرسید تا هزینه ها و زمان تان را ذخیره کنید.

تماس با ما

کلام آخر !

گروه کسب و کار هومه نیز با حضور کارشناس خبره یی چون ایمان آریاپور، مهدی میرزاآقایی، مهدی ارجمندی، دکتر حامد اسدیان و دیگر مشاورین برتر هومه آماده است تا بعنوان گزینه پنجم که همان مشاوره با افراد خبره کسب و کار است، همراه شما باشد.

می توانید از طریق سایت هومه و راه های ارتباطی موجود با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

پنج + چهار =