You are currently viewing ابزارهای گوگل را بشناسیم / ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
ابزارهای گوگل را بشناسیم / ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای گوگل را بشناسیم / ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

شرکت گوگل بعنوان یکی از معروف ترین و محبوب ترین شرکت های جهانی در حوزه فضای اینترنتی شناخته می شود و با راه اندازی برنامه های کاربردی برای افزایش دسترسی کاربران خود به آنچه نیاز دارند، تلاش می کند. جالب اینکه اکثریت ابزارها و برنامه ها دارای دو ویژگی منحصر به فرد هستند : کاربردی و رایگان.

کاربردی ترین و عمومی ترین ابزار رایگان گوگل را می توان موتور جستجو گوگل دانست که امروزه با ۸۵ درصد جستجو و بیش از ۱.۲ تریلیون جستجوی کاربر بیشترین سهم بازار را از آن خود کرده است.

اگر توسعه کسب و کار آنلاین خود را در دستور برنامه کاری خود دارید، می بایست گوگل و ابزارهای کاربردی گوگل را شناخته و از قدرت آن در این مسیر استفاده کنید. در این مقاله سعی داریم تا برخی از مهمترین ابزارهای گوگل را بصورت اختصار معرفی کنیم.

اصول محتوا نویسی

گوگل ادوردز  (Google AdWords)

سرویس گوگل ادوردز (AdWords)  یکی از ابزارهای گوگل برای بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل است؛ با استفاده از این ابزار غیر رایگان با سرعت زیادی می توانیم وبسایت خود را در مدت زمان کوتاهی به رتبه و جایگاه بالایی برسانیم.

سرویس گوگل ادوردز (AdWords  ) بصورت (PPC :Pay Per Click) استفاده می شود؛ نحوه کار با این ابزار بدین صورت است که شما با کلمات کلیدی مورد نظرتان تبلیغی ایجاد می کنید، سپس لینک وب سایت شما در بالا و یا سمت راست نتایج جستجوی گوگل نمایش داده خواهد شد. البته تنها  برای کاربرانی که کلمات کلیدی مورد هدف کسب و کار شما را جستجو کرده باشند تبلیغات شما نمایش داده خواهد شد.

استفاده از ابزار رایگان Google Trends، می تواند در انتخاب هوشمندانه و هدفمند کلمات کلیدی کسب و کار شما مفید واقع شود. گوگل ترندز به شما کمک می کند میزان محبوبیت کلمات کلیدی را بررسی و مقایسه کنید. این ارزیابی بر اساس کشورها و مناطق مختلف، زبان، دوره تاریخی و… نیز قابل برنامه ریزی و دسته بندی است. توسط این سرویس می توانید کلمات کلیدی را از لحاظ محبوبیت و تعداد جستجو با هم مقایسه کنید. همچنین این ابزار مثل ابزار گوگل ادوردز می تواند کلمات کلیدی مشابه و مرتبط را به شما پیشنهاد دهد.

ابزار گوگل در کسب و کار اینترنتی

گوگل وبمستر تولز (Google Webmaster Tools)

گوگل وبمستر تولز که به نام Google Search Console  نیز شناخته می شود یکی از مهمترین و بهترین ابزارهای گوگل است که در بهینه سازی و بهبود وضعیت سایت کاربرد دارد؛ با بهره گیری از این ابزار می توان وضعیت سایت را از جهات مختلف بررسی کرد و گزارش های مختلفی را در اختیار مدیران سایت ها قرار داد. با استفاده از گزارشات بدست آمده می توان تا حد زیادی از مشکلات را رفع و وبسایت را به سمت پیشرفت هدایت کرد.

این ابزار در شرایطی که وضعیت سایت بحرانی است و با کاهش ناگهانی و افت رتبه مواجه شده ایم بسیار کاربردی می باشد، زیرا تمام این موارد، در گوگل وبمستر تولز قابل مشاهده و تشخیص می باشد.

گوگل آنالیتیکس  (Google Analytics)

کاربران خود را تا چه حد می شناسید و از وضعیت آن ها مطلع هستید؟ آیا می دانید چه تعداد از آن ها کاربران قدیمی هستند و چه تعداد کاربران جدید؟ برایتان سوال نشده هر کدام از کاربران بصورت متوسط چند دقیقه در سایت شما وقت سپری می کنند؟ یا چه تعداد بلافاصله سایت شما را ترک می کنند؟

Google Analytics  ابزار نهایی برای درک ترافیک وب سایت شما است. با استفاده از گوگل آنالیتیکس می توانید تمام حرکات کاربران خود را زیر نظر بگیرید تا بتوانید کاربران و بازدیدکنندگان خود را به مشتری تبدیل کنید.

راه اندازی برنامه های کاربردی گوگل

گوگل ادسنس ( Google AdSense )

افرادی که از کسب و کار آنلاین خود نمی توانند ایجاد درآمد داشته باشند، گوگل ادسنس (Google AdSense) یک ابزاری مناسب و کاربردی می باشد. اگر در شبکه اجتماعی YouTube  حساب کاربری دارید، می توانید در Google AdSense  نیز حساب کاربری ایجاد کنید، چراکه این دو ابزار، با یکدیگر نوعی شریک محسوب می شوند و با هم تلفیق شده اند.

از طریق Google AdSense به شبکه ها و دیگر صاحبان کسب کار متصل می شوید؛ اگر در شبکه هایی هم چون YouTube و Google AdSense  عضو هستید و تبلیغات شما همانند تبلیغات برخی دیگر از کسب و کارها می باشد، Google AdSense  تلاش می کند تا با قراردادن تبلیغات شما در وب سایت کسب و کارهای مشابه و بالعکس، به رونق کسب و کار شما و دیگران بپردازد. این ابزار، در واقع، برای گذاشتن تبلیغات دیگر کسب و کار ها در وب سایت شما، به شما هزینه پرداخت می کند و اگر خواهان ایجاد تبلیغات از طریقAdSense Google  در دیگر وب سایت ها هستید، باید هزینه آن را به این شبکه پرداخت کنید.

گوگل کیورد پلنر (Google AdWords Keyword )


گوگل کیورد پلنر، برنامه ریز کلیدی بخشی از Google AdWords  است، که بازاریابان را قادر می سازد تا کمپین های جستجو را شناسایی کنند. این ابزار یک ابزار عالی برای کمک به شناسایی کلمات کلیدی برای مخاطبان مربوطه برای وبلاگ و محتوای وبسایت شما است. برنامه ریز کلید واژه به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی مرتبط را با نمایش حجم جستجو خود پیدا کنید. شما می توانید کلمات کلیدی خود را مقایسه کرده و به راحتی طرح ایجاد کنید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

برای بهبود سئو ارگانیک وب سایتتان، قطعا نیاز به انجام تحقیقات درباره کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود دارید تا بتوانید در مقالات و مطالب خود از آنها استفاده کنید. با این کار مطالب شما توسط کاربران واقعی دنبال خواهد شد.

تماس با کسب و کار هومه

رونق کسب و کار با سرویس گوگل

گوگل طیف گسترده ای از ابزارهای رایگان و پولی را در اختیار صاحبان مشاغل قرار داده است تا در تلاش های بازاریابی خود بتوانند به پیشرفت های قابل توجهی دست یابند. این ابزارها ممکن است برای همگی مورد استفاده قرار نگیرد. برخی از شما ممکن است به ۱۰ ابزار گوگل در کسب و کار اینترنتی به طور کلی احتیاج نداشته باشید؛ نکته قابل توجه اینکه، استفاده از ابزار گوگل در کسب و کارها خطری برای امتحان کردن آنها وجود ندارد؛ از این رو شناسایی و بهره گیری از این ابزارها را در اولویت تصمیم گیری های تبلیغاتی و بازاریابی خود قرار دهید.

گروه کسب وکار هومه با فعالیت در حوزه تبلیغات و روابط عمومی و دیجیتال مارکتینگ و حضور کارشناسان خبره در این حوزه آماده ارائه مشاوره و اجرای کمپین های تبلیغاتی برای کسب و کار شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دو × یک =