You are currently viewing دیجیتال مارکتینگ و فرصت‌های بی‌شمار افزایش فروش

دیجیتال مارکتینگ و فرصت‌های بی‌شمار افزایش فروش

استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای ارائه محصولات و خدمات، فرصت‌های بی‌شماری در اختیار صاحبان کسب‌وکار، کارآفرینان و مدیران قرار می‌دهد. استفاده صحیح از این فرصت‌ها موجب افزایش فروش چندبرابری، یافتن مشتریان پایدار و تبدیل شدن به برندی معتبر می‌گردد. برخی از این راه‌کارها عبارتند از: بررسی دقیق جامعه هدف محصولات و خدمات کسب‌وکار، ارتباط مستقیم و بدون واسطه با مشتریان و ارائه خدمات پس از فروش، استفاده از خدمات بی‌شمار دیجیتال مارکتینگ به‌منظور ایجاد تجربه خرید راحت برای مشتری و … .

افزایش فروش به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف تمام کسب‌وکارها محسوب می‌شود. افزایش مشتری و فروش برای کوچک‌ترین کسب‌وکارها تا بزرگ‌ترین تجارت‌ها مسئله‌ای جدی است و یکی از زیرساخت‌های مهم جهت توسعه آن کسب‌وکار است. دیجیتال مارکتینگ یکی از حوزه‌های وسیعی است که امکانات گسترده‌ای در اختیار مدیران و کارآفرینان می‌گذارد تا به اهدافی چون افزایش فروش، افزایش مشتری و گسترش کسب‌وکار دست یابند.

در این مقاله به بررسی راه‌کارهای مفید جهت بهره‌وری حداکثری از امکانات دیجیتال مارکتینگ خواهیم پرداخت. استفاده از این راه‌کارها به صاحبان کسب‌وکار کمک می‌کند تا با گسترش کسب‌وکار در فضای اینترنت، شاهد افزایش فروش چشم‌گیر محصولاتشان باشند.

افزایش فروش

آیا هویت کسب‌وکار خود را می‌شناسید؟

هر کسب‌وکاری برای ارائه خدمات و محصولات خود، ابتدا باید مشتریان، مخاطبان و جامعه هدف خود را بشناسد. سپس باید بداند که خدمت یا محصولی که ارائه می‌کند چه ویژگی‌هایی دارد و استفاده از آن چه نتایج مفیدی در پی خواهد داشت. صاحبان کسب‌وکار با شناخت دقیق موارد فوق، تمرکز بیش‌تری پیدا کرده و به تعریف دقیق ویژگی‌ها و مزایای محصول یا خدمت خود می‌پردازند. نکته دیگر این‌که جامعه هدف خود را پیدا کرده و می‌توانند ارتباط بهتری با مخاطبان و مشتریان خود برقرار کنند. این نکات به‌ظاهر ساده، یک از مهم‌ترین ترفندهای افزایش فروش هستند. دیجیتال مارکتینگ با بررسی الگوها و پارامترهای مختلف بازدیدها، علاقه‌مندی‌ها و … یکی از سودمندترین راه‌ها برای استفاده از این ترفندهای فوق است.

افزایش فروش

ارتباط صادقانه با مشتری، تضمین‌کننده ماندگاری کسب‌وکارهاست

ارتباط مستقیم با جامعه هدفی که از محصولات و خدمات یک کسب‌وکار استفاده می‌کنند، بهترین راه برای شناخت نقاط قوت و ضعف کسب‌وکار است. مشتری از نقطه نظری متفاوت به محصول و خدمت نگاه می‌کند و چه‌بسا یک پیشنهاد یا انتقاد مشتری، به گسترش کسب‌وکار، افزایش فروش و افزایش مشتری منجر شود. ارائه خدمات پس از فروش یکی از بهترین راه‌کارها برای ایجاد این ارتباط است.

دیجیتال مارکتینگ ارائه خدمات پس از فروش را بسیار سریع، ارزان و وسیع نموده است. ارتباط آنلاین با مشتری و بررسی بازخورد استفاده از محصول، پاسخ‌گویی به مشکلاتی که مشتری با آن روبه‌روست، ارائه خدمات درصورت نقص محصول، برخورد مناسب و دوستانه و … به ایجاد یک رابطه پایدار کمک می‌کند. رابطه پایدار و مستحکم با مشتری موجب افزایش فروش و بهره‌وری می‌گردد.

افزایش فروش

امکانات بیش‌تر، مشتریان بیش‌تر

منظور از امکانات، مجموعه خدماتی است که منجر به راحتی بیش‌تر مشتری می‌شود. یکی از مهم‌ترین اهداف دیجیتال مارکتینگ ایجاد فضایی برای فروش راحت محصولات فروشنده و خرید راحت نیازمندی‌های مشتری است. دیجیتال مارکتینگ محلی برای نشان دادن نامحدود خلاقیت‌هاست. این خلاقیت‌ها می‌تواند امکانات بیش‌تری برای خرید راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر مشتری ایجاد کند. برای مثال داشتن چند راه برای پرداخت وجه یک محصول، منجر به خرید راحت‌تر، و در بازه زمانی طولانی‌مدت موجب افزایش فروش آن محصول می‌شود. آپلود عکس‌های محصول، تولید ویدئوی نقد‌وبررسی محصول، ارائه مدل سه‌بعدی محصول، ایجاد پنل گفت‌وگو درباره محصول و … تعداد محدودی از ترفندهای افزایش فروش است. استفاده از این خدمات و امکانات، مشتری را به برند و کسب‌وکار شما جذب نموده و اعتمادش جلب می‌شود.

کارگزاری هومه

تداوم یک ارتباط پایدار، ارزشمندترین سرمایه کسب‌وکارهاست

جهان امروز ما با تبلیغات مختلف اشباع شده و مردم با انواع محصولات و خدمات احاطه‌شده‌اند. در چنین شرایطی به‌نظر می‌رسد که برند محصول چندان اهمیتی ندارد. اما چرا برخی برندها به اعتبار بالایی دست می‌یابند و برخی محکوم به شکست و نابودی هستند؟ این مسئله می‌تواند دلایل فنی زیادی از جمله هم‌گام نبودن با تکنولوژی‌های روز دنیا، کیفیت پایین محصولات و … داشته باشد. اما یکی از مهم‌ترین دلایل در ارزشمندی برندها نهفته است.

کسب‌وکارها و برندها می‌توانند تا جایی پیش بروند که به یکی از اعضای خانواده مشتریانشان تبدیل شوند. افزایش فروش، افزایش مشتری، بهره‌وری حداکثری و درآمد سرشار، همه از اهداف اولیه تمام کسب‌وکارها محسوب می‌شوند. اما رویایی‌ترین و والاترین هدف هر کسب‌وکار، تبدیل شدن به یک نماد ارزشمند در نظر مشتری است. این هدف محقق نمی‌شود مگر به واسطه یک ارتباط پایدار و صادقانه.

مدیران و کارآفرینان باید در کنار استفاده از تمام راه‌های افزایش فروش و سوددهی، به ارزشمندشدن برند و کسب‌وکار خود نزد مشتریان نیز بپردازند. احترام به سلیقه مشتری، پاسخگویی به موقع، مسئولیت‌پذیری در قبال اشتباهات و در نهایت، ایجاد یک رابطه محبت‌آمیز، ارتباطی پایدار ایجاد می‌کند. این ارتباط پایدار، مشتری را به‌صورت ناخودآگاه در قبال برند متعهد می‌کند. این تعهد نوعی تضمین همیشگی خرید محصولات آن برند است. بدیهی است که چنین ارتباط پایدار و تعهدی چه تاثیر به‌سزایی در گسترش کسب‌وکار و افزایش فروش خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

2 × سه =